ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN STAJ BAŞVURU İŞLEMLERİ


STAJ BAŞVURULARI

 2021 yılından itibaren  Müdürlüğümüz ve bağlı kurum kuruluşlarda bahar dönemi ve sonraki dönemlere ait  staj yapmak isteyen öğrencilerin başvuruları Cumhurbaşkanlığımız İnsan Kaynakları Ofisi tarafından ücretsiz olarak kullanıma açılan https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr web adresindeki “Kariyer Kapısı Çevrimiçi Platformu”  üzerinden gerçekleştirilecektir.

Açıköğretim öğrencileri hariç olmak üzere lisans ve önlisans programlarında örgün eğitim şeklinde öğrenim gören öğrenciler başvuru yapabilecektir. Staj başvuruları için,son başvuru tarihi Cumhurbaşkanlığımız İnsan Kaynakları Ofisi tarafından 22 Mart 2021 olarak belirlenmiştir.Öğrencilerimizin mağdur olmaması için söz konusu tarihlerde sisteme kayıt olup bilgilerini doldurması ve başvurularını yapması gerekmektedir.

Başvurular içerisinden belirlediğimiz kontenjan sayısı kadar öğrenciye sistem üzerinden teklif gönderilecektir.Teklif gönderilirken öncelikle Rize dışındaki illerde öğrenim görüp de ailesiyle birlikte Rize’de ikamet eden öğrenciler ile Rize’deki üniversitelerde öğrenim gören öğrenciler dikkate alınacaktır.

Öğrencilerimize önemle duyurulur.